STREFA KLUBOWA

ODWIEDZINY

0477024
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Od 01.03.2000
180
212
614
1657
3797
7948
477024

Prognoza na dzisiaj
192

7.22%
7.85%
3.31%
1.37%
0.47%
79.78%

Twój IP:18.204.48.40

 EGLARSTWO - kontakt z przyrodą, z otaczającym nas światem, w którym cywilizacja coraz częściej odcina nas od natury - naszej kolebki, okrada z codzienności przeżywania uroków świata flory i fauny. Ale to nie tylko chęć obcowania z naturalnym środowiskiem, to również poszukiwanie nowych przeżyć, walka z żywiołem, sprawdzenie swoich sił, swojej wytrzymałości nie tylko fizycznej, ale przede wszystkim psychicznej. To wreszcie możność podejmowania samodzielnych decyzji, życie w grupie, a nade wszystko poezja, której nie wyprze się żaden żeglarz. Bo i jak nazwać tę siłę, która ciągnie nas tam gdzie niezmierzone obszary wód, niezawsze przyjazny wiatr i bliski sercu łopot żagli.

Żeglarstwo nie jest tanim sportem, a jednak jest uprawiane masowo, dzięki powstającym klubom żeglarskim. Aby powstał klub, musi znaleźć się kilku zapaleńców pragnących przybliżyć wspaniałość żeglarskiego świata innym.
W naszym klubie było ich ośmiu, a należeli do nich:

 • Józef GRANIECZNY,
 • Tadeusz HIRSZ,
 • Piotr SZOŁTYSEK,
 • Piotr HAROŃSKA,
 • Henryk DANIELCZYK,
 • Jerzy LEWICKI,
 • Jerzy CHWOŁA,
 • Alojzy MENDECKI.

Na Walnym Zebraniu w dniu 20.10.1976 w jawnych wyborach został wybrany PIERWSZY Zarząd naszego klubu w składzie:

 • Komandor: Piotr HAROŃSKA,
 • Wicekomandor: Jerzy CHWOŁA,
 • Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego: Grzegorz RICHTER
 • Kapitan Sportowy: Tadeusz HIRSZ,
 • Sekretarz-Skarbnik: Andrzej RUMPEL,
 • Bosman: Marian OTRZĄSEK.

Po raz pierwszy padła propozycja zorganizowania przystani żeglarskiej nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach. Postanowiono zorganizować pierwszy rejs tzn. spływ OŚWIĘCIM - MAZURY. Oczywiście poruszono również sprawę zarejestrowania klubu w PZŻ co nastąpiło 19 maja 1977. Członkowie klubu spotykali się w Domu Kultury KWK "Bolesław Śmiały", a klubowym akwenem zostało Jezioro Paprocańskie.

Ciąg dalszy wkrótce!!!

UWAGA!!! Osoby, które mają jakieś materiały związane z historią naszego Klubu proszone są o ich udostępnienie.

WSPIERAJĄ NAS